Aktuality

23.04. 2021

Připtavujeme pro Vás nový web

již brzy :-)

01.05. 2020

Změna adresy

Nově sídlíme na adrese Polská 431, Trutnov.

01.04. 2020

Modernizace našeho spektrometru

Náš starý spektrometr jsme vyměnili za nový! Zákazníkům můžeme tak nabídnout analýzu kovových materiálů spektrometrem Vanta VCR. Dokážeme nejen určit jakost materiálu, ale i zda jeho chemické složení odpovídá tavbě uvedené v materiálovém certifikátu nebo případnou záměnu taveb.

16.12. 2019

Supermoderní videoskop GE Mentor Visual iQ Touch v Trutnově!

Videoskop je vybaven 3D skenovací sondou s HD rozlišením. Technologie 3D Phase Measurement umožňuje provést nejen vizuální, ale i rozměrovou kontrolu pozorovaného objektu a to ve všech třech osách.

Extrémní kvalita obrazu a osvětlení zvyšuje pravděpodobnost detekce a určení rozměrů vad jako jsou trhliny, vrypy, neprůvary v kořenech svarů a dále identifikaci možné degradace materiálu, případně cizích objektů.

Plně manipulovatelná sonda o průměru 6,1 mm je umístěná na 3 m dlouhém ovládacím kabelu s titanovým opletem a dosáhne i do obtížně přístupných míst jakéhokoliv zařízení. Využití je možné nejen napříč průmyslovými obory jako například petrochemie, energetika, letecký průmysl, automobilový průmysl, ale i pro záchranné a bezpečnostní složky.

Kompaktní rozměry a vysoká odolnost umožňují použití zařízení v náročných polních podmínkách.

Propracované výstupy z kontroly a měření s širokými možnostmi postprocessingu získaných dat umožňují vystavení přehledných protokolů

25.08. 2014

Rozšiřujeme naši nabídku služeb o provádění spektrální analýzy materiálů a měření tvrdosti

Spektrální analýza materiálů (Pozitivní materiálová identifikace) - určování chemického složení kovových materiálů nedestruktivní metodou XRF pomocí přenosného spektrometru InnovX Delta Professional. Dodání zkušebního protokolu i zkušebního postupu dle EN i ASTM standardů.

Měření tvrdosti ultrazvukovou metodou UCI - měření přenosným tvrdoměrem MIC 10 (GE Inspection Technologies - dříve Krautkramer). Použitá sonda se zatížením 98N je vhodná pro měření tvrdosti i na svarech v dílenských podmínkách.

12.07. 2012

Nová služba dovozcům jednoduchých tlakových nádob.

Nabízíme zhotovení průvodní technické dokumentace, požadované pro uvedení do provozu jednoduchých tlakových nádob, které byly dovezeny jako příslušenství kompresorů nebo kompresorových stanic.

 Inspekční činnost

Inspekční činnost

Provádíme inspekce, expediting a dohled výroby, pro renomované společnosti:

BORSIG Group

téměř od vzniku naší společnosti spolupracujeme se společností Borsig Process Heat Exchanger, GmbH, která se specializuje na dodávky tlakových nádob a výměníků tepla pro chemický a petrochemický průmysl.

V loňském roce jsme začali pracovat i pro dalšího člena skupiny BORSIG  - Borsig Boiler Systems, který je významkým dodavatelem kotlů.

Pro členy skupiny BORSIG zajišťujeme veškeré inspekční činnosti a expediting na území České Republiky a Polska. Případně jsme vysílani k dodavatelům na celém světě.

Borsig

DOOSAN ŠKODA Power, s.r.o.

je součástí skupiny Doosan Power Systems, předního dodavatele výrobků a služeb souvisejících s výrobou elektřiny.

Podílíme na kontrole a přejímkách dodávek pro oblast "kondenzace - regenerace". Kontrolujeme výrobu vysokotlakých a nízkotlakých ohřívačů, kondenzátorů a ocelových konstrukcí. Přejímáme ventily, armatury a potrubí.

Škoda

BRONSWERK Heat Transfer, B.V.

je holandská firma s více než sedmdesátiletou tradicí, ve výrobě tlakových zařízení chemický a petrochemický průmysl e energetiku.

Zajišťujeme veškeré inspekční činnosti a expediting na území České a Slovenské Republiky

BHT

CENTRUM VÝZKUMU Řež, s.r.o.

je česká společnost, která se zabývá výzkumem a vývojem v oboru jaderné energetiky.

Provádíme inspekce a expediting při výrobě ocelových konstrukcí pro experimentální reaktor Jules Horowitz.

CVR

Jako nezávislí inspektoři spolupracujeme s inspekčními organizacemi:

ATG Inspekta Srl.

Společnost specializována na technické inspekce, která vychází z 50-ti leté tradice podniku zahraničního obchodu Inspekta Praha, byla celosvětově uznána mnoha asociacemi a klienty z nejrůznějších oborů.

ATG_Inspekta

Intertek Group plc.

Globálně působící společnost, která poskytuje klientům široký rozsah odbornch znalosti a přístup k tisícům kvalifikovaných specialistů po celém světě, přináší klientům integrované řešení pro zajištění a dodržování kvality v rámci dodavatelského řetězce.

Intertek

ISI International Inspection Services Geneva

Společnost působící v oblasti kontroly produktů, zejména pokud jde o množství, stav, balení a označování.

ISI